Kā izvēlēties augstskolu?

Pareizi izvēlēties augstskolu nemaz nav tik viegli, to ir ļoti daudz, bet pirms mēs katrs izvēlamies augstskolu, kur mācīties, mums jāzin ko mēs gribam izvēlētajā skolā apgūt. Protams būtu labi, ja izvēlētos tādu studijas programmu, kas pašam tuvu “sirdij”, un vēl jaukāk, ja izvēlētais novirziens ir pieprasīts tirgū. Noderētu daudz labas atsauksmes par šo iestādi. Vai labi pasniedzēji, to mēs tā viegli neuzzināsim, bet būtu jauki, ja lekcijas tiktu labi un kvalitatīvi pasniegtas. Bet pārliecināties par atbilstošām studiju telpām, un patīkamo skolas atmosfēru gan mēs katrs varam vai nu skolas “atvērto durvju” dienās, vai nu jebkurā dienā.

Cik viegli ir darīt tās lietas, kas tev vislabāk padodas. Tāpēc visiem studētgribētājiem iesaku tomēr izvēlēties sev vispiemērotāko studiju programmu, tādejādi atbilstošo augstskolu. Augstskolās savā ziņā studēt ir diezgan viegli, jo nav jāstudē pilnīgi visi priekšmeti kādi pastāv visās augstskolās. Tu izvēlies kādu no piedāvātajām programmām, kur vari uzzināt kādas lekcijas šinī studiju programmā piedāvā. Piemēram, ļoti ērti var paskatīties Latvijas biznesa koledžas mājaslapā, kur ir apraksti par katru koledžas piedāvāto programmu, un uzskaitītas šīs programmas lekcijas.

Ļoti labi ir, ja tu esi izvēlējies sev interesējošo novirzienu, kuru studēt, un tādejādi studēšana tev nesagādā nekādas problēmas. Un vēl jo jaukāk, ja iegūtā profesija ir arī pieprasīta, kā arī šinī iegūtajā specialitātē ir labs atalgojums. Bet cik mēs zinām, dzīvē bieži vien tā nemaz nenotiek. Un šinī momentā veidojas pretstats, izvēlēties to kas tev patīk, vai to kas pieprasīts. Iesaku studēt tomēr tādā augstskolā, kur iegūtā profesija mazāk vai vairāk, bet labāk vairāk ir pieprasīta tirgū. Bet tomēr neaizmirsti to, ko tu vari, un ko tu pavisam nevari iemācīties un izdarīt. Tāpēc arī izvēlējos LBK uzņēmējdarbības studiju programmu, kur studēšana nesagādā īpašas problēmas un iegūtā profesija ir pieprasīta.

Zināšanas ir laba lieta, tās var apgūt visvisādi gan mājās, gan pie kāda drauga, gan skolās. Bet ar to vien nepietiek, lai viegli un veiksmīgi ieietu darba tirgū, mums nepieciešami pierādījumi par savām prasmēm. Tāpēc, pareizi izvēloties augstskolu, nedrīkst aizmirst pārbaudīt vai šī skola ir akreditēta. Tāpēc šinī jautājumā jābūt uzmanīgiem. Latvijas biznesa koledžas akreditācijas dokumentus ļoti ērti var paskatīties informācijas centra kabinetā, tie ir pielikti pie sienas un ir visiem interesentiem pieejami.

This entry was posted in Blog. Bookmark the permalink.