Matu un ādas kopšana

Kā skaidrots enciklopēdijā, āda ir cilvēka ķermeņa ārējais apvalks. Āda sargā ķermeni no apkārtējās vides ietekmes un mikroorganismiem, tas ir arī maņu orgāns, kas piedalās vielmaiņā un termoregulācijā. Cilvēka ādas kopējā virsma ir aptuveni divus kvadrātmetru liela, un līdz ar to āda ir cilvēka organisma lielākais orgāns.

Speciālisti uzsver, ka āda atspoguļo gan cilvēku veselības stāvokli, gan dzīvesveidu – uzturu, gulēšanas ilgumu un dažādus ieradumus. Taču ādas stāvoklis ir ne vien saistīts ar uzturu un gulēšanas paradumiem, bet arī ar klimatiskajiem apstākļiem, kuros dzīvojam. Jāpiebilst, ka ādas stāvoklis ir cilvēka dzīvesveida un ārējās vides, anatomisko un fizioloģisko parametru mijiedarbības rezultāts. Turpretim ādas tips – normāla, sausa, kombinēta un taukaina āda – pārsvarā ir iedzimts.

Ļoti būtiski zināt, ka katra tipa āda ir jākopj atšķirīgi, un ādas veselība ir jāuztver nopietni. Lai āda normāli pildītu savas funkcijas, tai ir jābūt veselai. Āda veic vairākas svarīgas funkcijas, tostarp novērš ķermeņa atūdeņošanos, sekmē vielmaiņu organismā, nodrošina ķermeņa temperatūras regulāciju un, protams, arī labu izskatu. Reizēm neredzam saistību starp ādu un citām ķermeņa daļām. Klasisks piemērs ir cilvēku sūdzības par matu problēmām, bet arī tās ir ādas problēmas. Ja galvas āda nebūs vesela, arī mati nebūs veseli. Līdz ar to ādas un matu kopšanai ir svarīga nozīme, turklāt tas jādara pareizi.

This entry was posted in Skaistumkopšana and tagged . Bookmark the permalink.