Šūpuļkrēsli un šūpuļtīkli

Starp debesīm un zemi – tā justies iespējams ne tikai lidojuma laikā, baudot ceļojumu. Ir daudz jaukāks un lētāks veids šādas izjūtas īstenot savā istabā, piemājas dārzā, uz terases, jahtas vai vienkārši brīvā dabā pie ezera. Tas ir šūpuļtīkls – gadsimtiem sens, tomēr nezaudējis aktualitāti mūsdienās. Tā materiālus un formas arvien papildina jauni dizaineru izgudrojumi, kas liek nesamierināties ar vienkārša zvejnieku tīkla iekāršanu starp diviem kokiem. Šūpuļtīklu pozitīvās īpašības cilvēki jau atklājuši senos laikos. Mūsdienās tas simbolizē vietu atpūtai un jaunas enerģijas uzkrāšanai, tāpēc tas asociējas ar atpūtu, brīvdienām, klusumu un relaksāciju. Kā viena no daudzām tīklu lietošanas iespējām uzskatāma to daudzpusīgā lietošana – dārzos, terasēs un, protams, mājās.

Šūpuļtīkli ir dažādu tipu un savu vārdu ieguvuši pēc valsts, kur ražoti. Piemēram, Brazīlija, Meksika, Nikaragva vai Kolumbija, līdz ar to šūpuļtīklu dzimtene ir Dienvidamerika. Katras valsts ražotajam šūpuļtīklam ir savas iezīmes un atšķirības. Šūpuļtīklus klasificē Brazīlijas un Amerikas veida šūpuļtīklos.

Pirmie un senākie ir Brazīlijas šūpuļtīkli bez koka atbalstiem jeb nūjām galos: tie aizņem mazāk platības, kas nav mazsvarīgi, ja tie ir domāti interjeros, ir ļoti stabili, tos ir viegli noņemt un pārnēsāt. Šādos tīklos pareizi būtu iegulties pa diagonāli vai šķērsām, tā jūsu mugurai būtu vislabāk. Ērti gulēšanai, lasīšanai jebkurā tīkamā vietā. Šī tipa šūpuļtīkli var būt pavisam mazi, kas domāti zīdaiņiem , gan pavisam lieli un var sasniegt pat sešus kvadrātmetrus. Ērti izmantojami, stabili un bērniem droši. Mazuļiem ir fantastiska iespēja šūpoties šūpuļtīklā jau no dzimšanas, komplektā ir drošības josta, lai bērnu varētu mierīgi ieaijāt un viņš neizkristu. Tie var lieliski aizstāt tradicionālo šūpulīti no koka.

Otrie radušies Amerikas tipa šūpuļtīkli : tie ir ar šķērskoku jeb koka nūjām tīkla galos, kas atvieglo iekārtošanos tīklā jebkurā pozā, tikai, lai iegultos, iepriekš nedaudz jāpatrenējas. Šos šūpuļtīklus bieži izmanto arī kā dizaina elementus, jo, pateicoties atbalsta nūjām, īpaši izceļas viss tīkls, kas ir grezns akcents gan dažādos interjeros, gan eksterjeros. Dārzā novietotā Amerikas veida šūpuļtīklā var droši sauļoties. Vēlāk radīti šūpuļtīkls-krēsls (longer – no angļu valodas) un šūpuļkrēsls, kas ir balstīts uz koka nūjas augšpusē, tos var iekārt kokos, sijās, griestos un arī statīvos.

This entry was posted in veselība and tagged . Bookmark the permalink.