Visbiežāk uzdotie jautājumi par liposakciju

Neskatoties uz to, ka liposakcija jeb tauku atsūkšana ir viena no pasaulē populārākajām operācijām, cilvēkiem saistībā ar to ir daudz jautājumu. Vairums cilvēku labprāt uzzinātu vairāk par tauku atsūkšanas norisi. Šajā rakstā mēs atbildēsim uz dažiem no populārākajiem jautājumiem par liposakciju.

Cik  ilgi saglabājas tauku atsūkšanas rezultāts?

Daudzi cilvēki maldīgi uzskata, ka tauku atsūkšanas operācija ir bezjēdzīga un jau neilgi pēc operācijas tauki atgriežas tajā vietā, no kuras tie tika likvidēti. Tā nav. Operācijas laikā tiek izņemtas tauku šūnas un tās nevar atajunoties. Līdz ar to liposakcijas efekts saglabājas uz visiem laikiem. Taču svarīgi zināt, ka liekie tauki neuzkrāsies tikai operācijas vietā. Pārējās ķermeņa daļās joprojām ir palikuši taukaudi, un liekais svars var uzkrāties tur.

Cik ilgs laiks nepieciešams, lai redzētu pilnu liposakcijas rezultātu?

Parasti pilnu rezultātu ir iespējams redzēt tikai pēc viena līdz trijiem mēnešiem. Taču vēl aptuveni gadu pēc operācijas ķermenī notiek izmaiņas un rezultāti turpina uzlaboties.

Kāds ir pēcoperācijas periods?

Pēcoperācijas periods ir atkarīgs no operācijas lokācijas, likvidēto tauku šūnu apjoma un ķermeņa individuālajām īpatnībām. Pēc operācijas ir ieteicams vēl diennakti uzturēties stacionārā mediķu uzraudzībā. Pēc procedūras ir iespējama tūska, kura mazināsies pāris nedēļu laikā. Kā jau jebkurā pēcoperācijas periodā ir jāatsakās no alkohola, sportošanas un iešanas pirtī. Kā arī ir ieteicams nēsāt speciālu kompresijas veļu. Tad rezultāts būs efektīvāks.

Vai operāciju ir iespējams veikt visiem?

Operāciju var veikt gan sievietēm, gan vīriešiem. Neatkarīgi no viņu vecuma, fiziskas sagatavotības utt. Taču mēdz būt gadījumi, kad ārsts būs spiests atteikt operāciju. Parasti tas ir gadījumos, kad pacienta liekais svars ir ļot paaugsrināts un ķermeņa masas indekss ir stipri virs normas. Tādās situācijās jebkura ķirurģiska iejaukšanās ir bīstama, un liposakcija nav izņēmums. Šādiem pacientiem pirms operācijas ir nepiciešams tikt vaļā no daļas liekā svara, jāievēro diēta un jāpalielina fiziska slodze.

Taču tādi gadījumi gadās reti. Interesanti ir tas, ka tipisks liposakcijas pacients ir, nevis cilvēks ar daudz liekā svara, bet cilvēks, kura masas indekss ir normas robežā, kurš aktīvi sporto un ievēro diētas. Taču kaut kādu iemeslu dēļ, piemēram, hormonāli traucējumi vai iedzimtība, liekais svars uzkrājas kādā konkrētā problemzonā un no tā nav iespējams tikt vaļā.

Tauku atsūkšana ir lielisks veids, kā ātri un efektīvi uz visiem laikiem tikt vaļā no liekā svara kādā konkrētā problemzonā. Svarīgi ir pazināties, ka, lai arī operācijas rezultāts ir ļoti iespaidīgs, tas nekad neaizstās veselīgu uzturu un aktīvu dzīvesveidu. Tikai sportojot un dzīvojot veselīgi, mēs paši būsim skaisti un veseli!

This entry was posted in Skaistumkopšana. Bookmark the permalink.