Atbildes uz populārākajiem jautājumiem par Google

Sadarbojoties ar SEO optimizācijas līderi Latvijā SIA “SEO Eksperts” (https://seoeksperts.lv) piedāvājam jums atbildes uz populārākajiem jautājumiem par Google!

Kas ir „Google” centrālais stratēģijas elements, lai nodrošinātu dominējošo pozīciju konkurencē savā nozarē (search engines)?

Google līdera pozīciju savā nozarē ir panācis ar oriģinālo tehnoloģiju izmantošanu un neatkārtojamās datu bāzes izveidošanu. Google meklēšana nodrošina augstas kvalitātes tīmekļu lapu atrašanu, pateicoties programmatūras kodolam, uzņēmuma veiksmes atslēgai – Page Rank tehnoloģijai, kas sakārto tīmekļu lapas reitinga tabulā pēc svarīguma. Līdz ar to nav iespējams iegūt par maksu augstāku vietu reitinga tabulā. Google meklētājiem piedāvā ne tikai visatbilstošākos rezultātus, bet arī ātrumu, kā arī atrastos rezultātus sakārto, analizējot meklēto vārdu atkārtošanās biežumu tīmekļa lapā, lai netiktu piedāvāti neatbilstoši rezultāti. Šādu analīzi neveic citi meklētāji. Meklēšanas ātrumu nodrošina īpašs meklēšanas algoritms un ~175 000 datoru, kas saslēgti vienā tīklā. Google savu meklēšanu ir padarījis par ievērojamu ar to, ka ieviesuši funkciju „Es ticu veiksmei!”, kas meklējot ierastus, bieži lietojamus terminus, pirmais no rezultātiem ir pareizais. Šādā veidā tiek ietaupīts laiks atrasto rezultātu pārskatīšanai. Visu šo faktoru kopums ir radījis Google par spēcīgu konkurentu savā nozarē.

Kāda (-as) ir „Google” atšķirība (-as) no citiem meklētājiem?

Atšķirībā no citiem tīmekļa pārmeklētājiem Google piedāvā tikai tādus rezultātus, kuri atbilst visiem meklētajiem vārdiem, kas atrodas gan tekstā, gan saitēs, kas uz to norāda, tāpēc lietotāji var būt pārliecināti, ka tiks atrasts teksts atbilstoši meklētajam. „Google” atšķiras arī ar oriģinālo meklēšanas tehnoloģiju Page Rank, kas nodrošina, ka kvalitatīvākie un svarīgākie rezultāti tiek parādīti sākumā. Google datu bāze ir vienīgā, kas patver vairāk kā 1 biljonu tīmekļa lapu, ar to nodrošinot līdera pozīciju tirgū.

Kādu biznesa modeli „Google” izmanto?

„Google” savā pamatdarbībā izmanto B2C biznesa modeli, taču ieņēmumi no preču pārdošanas liecina par B2B biznesa modeļa izmantošanu. Google pamatdarbībā ir radīts kā informācijas meklētājs. Ieņēmumus gūst no reklāmas, abonēšanas maksām, kā arī savu preču pārdošanas. Google piedāvā tādus papildus pakalpojumus kā e-pastu, e-bibliotēku u.c

Kas ir lapas pakāpe (page rank)? Kādas ir šādas pieejas priekšrocības un trūkumi?

Page Rank ir lapu novērtēšanas sistēma, kas izvērtē tīmekļa lapu nozīmīgumu, tas tiek uzskatīts par Google meklēšanas tehnoloģijas pamatu. PageRank tehnoloģija nodrošina, ka svarīgākie rezultāti vienmēr parādīsies pirmie. PageRank algoritms apskata lapā esošās saites, kā arī ar saitēm saistīto lapu popularitāti un apkopo iegūtos rezultātus, lai noteiktu konkrētās lapas vērtējumu un atbilstību vaicājumam. Svarīgas un augstas kvalitātes novietnes saņem augstāku novērtējumu no PageRank, taču šis vērtējums tiek regulāri pārskatīts, tāpēc tīmekļa lapu reitinga tabula nepārtraukti mainās. Google apvieno PageRank ar teksta meklēšanas tehniku, lai atrastu lapas, kuras ir gan svarīgas, gan atbilst meklētajiem vārdiem vai frāzēm. Šādas tehnoloģijas izmantošanas priekšrocības ir tās, ka Google lietotājam tiek atvieglota meklēšana, jo svarīgākās un kvalitatīvākās lapas tiek parādītas kā pirmās, līdz ar to lietotājam nav jāvelta papildus laiks, lai pārskatītu lielāku daudzumu tīmekļa lapu. Kā Page Rank trūkumu var minēt to, ka lapu novērtēšanā vērojama subjektivitāte. “Būtībā Google norādi no lapas A uz lapu B uzskata par lapas A balsi par lapu B. Taču Google ne tikai saskaita balsis un saites, bet arī izanalizē lapas, kurās atrodas norādes. To tīmekļa lapu balsis, kuras jau tagad ir ietekmīgas, tiek vērtētas augstāk, un tās palīdz arī citām lapām kļūt “svarīgām”.” Jo vairāk saites ir norādītas augsti novērtētās lapās, jo Page Rank tabulā šīm saitēm ir automātiski ir augstāks vērtējums, balstoties uz principu, ka kvalitatīvās lapās nevar būt saites uz nekvalitatīvām vai mazāk vērtīgām lapām, taču ne vienmēr izpildas šis faktors, līdz ar to, vērtējums ne vienmēr ir objektīvs.

This entry was posted in Digitālais mārketings and tagged , . Bookmark the permalink.