Ieteikumi pret zobu sāpēm

Gandrīz katram no mums vismaz reizi dzīves laikā ir sāpējis kāds zobs. Tas ir īpaši nepatīkams un negaidīts mirklis. Tiek uzskatīts, ka zobu sāpes ir viens no stiprākajiem iespējamiem sāpju veidiem. Ko darīt situācijā, kad pēkšņi mutes dobumā rodas diskomforts un kur vērsties pēc palīdzības? Rakstā mēs apkopojām vairākas metodes, kuras var pielietot, gaidot savu vizīti pie zobārsta.

Pierakstīties pie zobārsta

Pats pirmais, kas ir jāizdara, izjutot zoba sāpes, ir veikt pierakstu pie stomatologa (https://diennaktszobarstnieciba.lv/). Noteikti nevajadzētu gaidīt, kad sāpes pašas pāries, jo parasti tas tikai pasliktina situāciju. Vislabākajā gadījumā ir ieteicams uzreiz doties uz zobārstniecības klīniku. Gadījumā, ja akūtas sāpes rodas nakts laikā, nav ieteicams gaidīt līdz rītam, bet ir nepieciešams doties uz kādu diennakts zobārstniecības klīniku.

Aukstas kompreses

Lai mazinātu pietūkumu un sāpes, ir ieteicams izmantot aukstās kompreses. Tas var būt ūdenī mērcēts dvielis vai ledus gabaliņi ietīti auduma gabalā. Taču nekādā gadījumā nevar likt ledu “pa taisno”. Tas var izraisīt audu atsaldēšanu un bojāšanu.

Sāls šķīdums

Labs līdzeklis tūskas mazināšanai ir sāls šķīdums. Lai to pagatavotu, karstā ūdenī ir nepieciešams izšķīdināt palielu daudzumu sāls. Obligāti jānogaida, kad pagatavotais šķīdums atdzisīs, un ar remdenu sālsūdeni var veikt mutes dobuma skalošanu. Ūdenim nevajadzētu būt siltam, jo siltums vai siltas kompreses tikai pasliktina iekaisuma procesus.

Pretsāpju līdzekļi

Gadījumā, ja neviena cita metode pret zobu sāpēm nešķiet iedarbīga, var lietot pretsāpju medikamentus, piemēram, ibuprofenu. Tie palīdz mazināt iekaisumu un noņemt sāpes. Taču svarīgi zināt, ka tos nevajadzētu lietot vismaz 12 h pirms ārsta vizītes. Atsāpinošs efekts var apgrūtināt mutes dobuma diagnostiku, jo pacients var nejust, kurš konkrēti zobs viņam sāp.

Sekot līdzi uzturam

Sāpju gadījumā ir ieteicams izvairīties no saldumu ēšanas. Cukurs pastiprina sāpes un iekaisumu. Iekaisuma gadījumā kategoriski aizliegts lietot alkoholu, kā arī ārsti iesaka atturēties no smēķēšanas.

This entry was posted in veselība. Bookmark the permalink.