Īsti zelta auskari

Dažkārt, iegādājoties zeltlietas, piemēram, ceļojumos vai no nezināmiem pārdevējiem internetā, var rasties bažas, vai zelts ir īsts. Vai noskatītie zelta auskari tiešām ir no zelta vai arī tas ir tikai viltojums? Kā to saprast? Pēc kādām pazīmēm vadīties?

Jāskatās prove!

Galvenais veids, kā atšķirt viltojumu no oriģināla, ir prove, kam jābūt uz jebkuras zelta rotas. Ja provi neizdodas ieraudzīt, pastāv risks, ka raugāties uz viltojumu.  Tiesa, austrumu valstīs proves uz zelta netiek norādītas, taču tur tiek norādīts zelta daudzums karātos. Visbiežāk 14 karāti ir vienlīdzīgi 585 provēm. Izvēlētā rota ir maksimāli jāizpēta, iespējams, uz tās jau ir norāde par ražotāju vai to, ka rota ir tikai apzeltīta.

Pārdevēja reputācija

Pamata principi rotaslietu iegādē ir skaidri – tās jāpērk no uzticamiem pārdevējiem nevis, piemēram, tirgū. Arī iegādājoties internetā, jāskatās, lai pārdevējs ir uzticams, par ko liecina par pavisam vienkāršas lietas – mājas lapas kvalitāte, norādītā informācija par produktiem un to ražotājiem.

Likumsakarīgi, ka uzmanība jāpievērš arī cenai. Ja rota ir aizdomīgi lēta, ir pamatotas aizdomas, ka tā ir viltota vai iegūta negodīgā ceļā. Tāpat arī ir vērts pievērst uzmanību rotas svaram. Zelts ir salīdzinoši smags, tāpēc neproporcionāli zems rotas svars arī var liecināt par viltojumu.

Dažkārt īstu zeltu no viltota var atšķirt pat ar magnētu – īstu zeltu magnēts nepievelk. Tiesa, šādu metodi nav ieteicams izmantot kā vienīgo, lai pārliecinātos par konkrētās rotas autentiskumu.

Arī krāsai ir nozīme Der uzmanīgāk papētīt arī rotas krāsu. Zelta auskariem visur jābūt vienā tonī, savienojumam jābūt tādā pašā krāsā kā pašam auskaram utt. Ja krāsu toņi atšķiras, jāuzmanās. Der arī zināt, ka visuzmanīgākajiem jābūt, iegādājoties baltā zelta izstrādājumus, jo baltā zelta viltojumus dažkārt grūti atšķirt pat ekspertiem ar specializētu aprīkojumu. Baltais zelts vizuāli līdzinās gan sudrabam, gan platīnam. Ja rodas šaubas, var vērsties pēc padoma pie specializētiem ekspertiem.

This entry was posted in Skaistums. Bookmark the permalink.