Kā nēsāt rotaslietas?

Juvelieru un citos veikalos nopērkamas daudzas un dažādas rotaslietas – auskari, ķēdītes, gredzeni, rokassprādzes utt. Kā izvēlēties sev piemērotākās rotas, kā tās savstarpēji kombinēt un kas jāzina rotu valkātājiem? Turpinājumā daži noderīgi ieteikumi.

Rotas ikdienai

Bieži dzirdēts teiciens, ka rotaslietu izvēlē nevajag pārspīlēt – labāk izvēlēties mazāk, taču gaumīgas rotas. Šis gan arī nav viennozīmīgi. Ja izvēlēts ļoti vienkāršs tērps bez nekādiem akcentiem, rotas tikai izcels kopējo tēlu un paspilgtinās. Bet katrs gadījums, protams, jāskatās individuāli. Kādas rotas izvēlēties ikdienai? Dodoties uz biroju vai esot mājās, visticamāk, ērtākas būt vienkāršas, praktiski nejūtamas rotas. Precētiem cilvēkiem ikdienišķa rota noteikti ir laulības gredzens, par tādu var uzskatīt arī pulksteni vai ķēdīti, kas tiek nēsāta visu laiku.

Darba rotas

Neatbilstoši izvēlētas rotas, dodoties uz darbu, var kļūt traucējošas kolēģiem. Piemēram, rokassprādze ar daudziem piekariņiem, kustinot rokas, nemitīgi skanēs un novērsīs kolēģu uzmanību, var sākt kaitināt. Līdzīgi arī ar pārāk izteiksmīgām rotām – tās tikai lieki piesaistīs uzmanību. Līdz ar to uz darbu vislabāk likt rotas, kas ir gaumīgas, bet neuzkrītošas, izceļ jūsu personību. Jāņem vērā, ka atsevišķās profesijās, piemēram, mediķiem vai skaistumkopšanas speciālistiem, pastāv strikti noteikumi, kādas rotas nevajadzētu izvēlēties. Viņiem piemērotāki būs, piemēram, pavisam askētiski, minimālisma stila gredzeni. Savukārt mākslas galerijas īpašniece noteikti var atļauties arī košas, lielas rotas. Viss atkarīgs no profesijas, kurā darbojamies.

Rotas ballītei

Skaidrs, ka ballītes un svinības ir pasākumi, kuros rotas iederas vislabāk un kuros varam atļauties būt drosmīgāki. Protams, rotas ir savstarpēji jāsaskaņo un jāpielāgo arī izvēlētajam apģērbam, taču uz ballīti noteikti var izvēlēties arī, piemēram, garus auskarus vai pamanāmu kaklarotu, arī gredzens ar lielu akmeni var kalpot par lielisku akcentu. Tomēr – rosinot rotāties, pie reizes gan jāatgādina arī, ka arī ballītē ar rotām nevajag pārspīlēt.

Juvelierizstrādājumu interneta veikala “Gredzentiņš” sortimentā atradīsiet rotas visdažādākajiem notikumiem.

This entry was posted in Skaistums. Bookmark the permalink.