Laulību gredzeni īpašajai dienai

Laulību gredzeni ir simbols, ko pāris viens otram velk pirkstā laulību dienā, ko pēc tam nēsā visu atlikušo mūžu, tāpēc ir svarīgi tos izvēlēties tādus, kas neapnīk, ir izturīgi un uz kuriem pašiem patiks skatīties.

Laulību gredzena materiāls

Visklasiskākie ir zelta laulību gredzeni – tā ir nemainīga vērtība, ko cilvēki izvēlas jau gadu desmitiem ilgi. Visbiežāk tie ir parasti stīpiņas veida gredzeni, bez specifiskiem grafējumiem, akmeņiem vai izskaistinājumiem, jo tieši klasika ir vispateicīgākais stils ilglaicīgai lietošanai – tā neapnīk un nenoveco. Protams, katram jāpadomā arī par savu gaumi, ja ikdienā laulātie labprātāk izvēlas sudraba rotaslietas, arī laulību gredzens būtu ieteicams sudraba – tas saderēs ar pārējām rotām, papildinās tās. Dārgākie ir platīna gredzeni.

Gredzenu izmērs

Viens no būtiskiem kritērijiem, iegādājoties gredzenu, ir arī tā izmērs. Gredzenam jābūt tieši tik lielam, lai tas nekristu nost no pirksta, taču tas nedrīkst būt arī pārāk stingrs. Jārēķinās, ka dzīves laikā pirksta izmērs var mainīties, tādā gadījumā jāvēršas pie juveliera, kurš esošo gredzenu varēs pārveidot un pielāgot jaunajai realitātei. Visprecīzāk gredzenu var noteikt juvelieru veikalā, kur ir speciālas mērierīces palīdzēs precīzi noteikt izmēru. Te var noderēt arī jau esošs gredzens.

Laulību gredzenu valkāšana

Būtiski aizdomāties arī par laulību gredzena valkātājiem. Ja tie ir  cilvēki, kuri ikdienā dara fiziski smagu darbu vai piekopj aktīvu dzīvesveidu, jāpadomā, lai gredzens būtu pietiekami izturīgs, bez liekiem izskaistinājumiem vai akmeņiem, kuri kaut kur var ķerties un traumēt valkātāja rokas. Tādā gadījumā piemērotākās būs visklasiskākās stīpiņas no īpaši izturīga materiāla. Savukārt, ja laulāto dzīvesveids ir salīdzinoši vienkāršs, darot ikdienā, piemēram, biroja darbus, tad var atļauties arī gredzenus ar akmentiņiem vai citiem izskaistinājumiem.

Vienošanās

Dažkārt laulātajiem ir grūti rast kompromisu gredzena izvēlē – gaumes un stila izjūtas mēdz būt ļoti atšķirīgas. Tādā brīdī jāatceras, ka nekur nav noteikt, ka laulāto gredzeniem ir jābūt identiskiem. Pilnīgi noteikti vīrs var izvēlēties klasisku, platākas stīpiņas gredzenu, bet sieva –ar krāšņiem dārgakmeņiem rotātu. Ir labi, ja abiem gredzeniem ir kāds vienojošais elements, piemēram, materiāls, taču arī šis nav obligāts nosacījums. Katrs var izvēlēties atbilstoši savai gaumei, sajūtām un noskaņojumam.

This entry was posted in Skaistums. Bookmark the permalink.